می خواهید پرورش انار را شروع کنید؟

by خرید و فروش و صادرات انار in سپتامبر 21, 2019

می خواهید پرورش انار را شروع کنید؟ آیا شما می خواهید پرورش انار را شروع کنید؟ قطعا کاشت و برداشت انار نیازمندیه اولیه همچون آب و هوا دارد.

در این مطلب سعی کرده ایم به صورت خیلی کوتاه در مورد سود کاشت انار طریقه برداشت و دیگر سوالاتی که به سود دهی و کار انار داری است بپردازیم.
در خیلی از موارد شاهد بودیم که کشاورزی باغ مرکبات داشته و بعد از اینکه سرما آمده سعی کرده میوه ای جدید بکارد خیلی موارد مشابه وجود داشته که طرف بعد از مرکبات به انارکاری مراجعه کرده و گزینه بعدی آن انار بوده است. انار کلا میوه ای خیلی مقاوم در مورد سرما و گرما و در موارد کمبود آب را با مقاومت تحمل می کند.

 

در کدام قسمت های ایران می شود انار کاشت؟


چون انار میوه ای است که به سرما و گرما مقاوم است و مبود آب را تحمل می مند تقریبا در تمام ایران می شود این کار را انجام داد توجه کنید که قبل از هر مساله ی آب و هوایی کارشناس کشاورزی می تواند مشاور شما باشد.

می خواهید پرورش انار را شروع کنید؟

می خواهید پرورش انار را شروع کنید؟


باغ انار چند تومان است؟


اگر شما ده میلیون تومان داشته باشید میتوانید تقریبا یک هکتار باغ انار را احداث کنید و باغ انار داشته باشید. این هزینه شامل 6 میلیون تومن خرید ناهال انار است که میتوانید با این مبلغ 1200 نهال انار تهیه کنید. از باقی مانده سه میلیون تومن هزینه لوازم تاسیسات شما می شود و یک میلیون هزینه جاری اخداث باغ انار شما می شود.


بهترین راه یادگیری کشت انار چیست؟


بهترین گزینه برای این کار مشاور کشاورزی و همچنین کسانی است که در زمینه کاشت انار تجربه دارند و باغدار انار هستند و همچنین این را بدانید که 760 نوع انار در کشور ما رویش دارند و وجود دارند که شناسایی شده است . باید حتما توجه کنید که در منطقه ای که شما قصد افتتاح باغ انار را دارید چه اناری قابلیت رشد دارد و قبلا کسانی بودند که گونه انار را کشات و برداشت کرده اند.


سه نکته ای که حائز اهمیت در مورد کاشت انار است این است که:
یک: کل دنیا سه میلیون تن انار تولید می کند و ایران به تنهایی یک و نیم میلیون تن انار تولید می کند پس نگران فروش انار خود نباشید.
دو: انبار داری انار خیلی بالا است شما می توانید انارهای برداشت شده خود را در سردخانه نگهداری کنید و در زمان های مورد نظر به فروش برسانید.
سه: صنایع تبدیلی انار خیلی زیاد هست حدود 75 نوع محصول جداگانه از انار در تولید محصولات خود استفاده می کنند. که شما می توانید به صورت دستی حتی از انار خود به صورت رب انار، ترسی انار و … تولید کنید و در بازار به فروش برسانید.

 

هر هکتار باغ انار چه کارهایی نیاز دارد؟


در هر هکتار باغ انار حتما نیاز به یک باغبان هست که بتواند سی تا چهل روز در باغ فعالیت کند تا میوه ای تولیدی مناسبی به ثمر بشیند.

 

آیا احداث باغ انار نیاز به مجوز دارد؟


برای احداث باغ انار شما نیاز به مجوز خاصی ندارید اما برای صنایع تبدیلی انار از وزارت جهاد کشاورزی مجوزهای مربوطه را کسب کنید.


انار باغمان را چگونه بفروش برسانیم؟


شما انار تولید شده خود را به چهار روش می توانید بفروش برسانید


یک: میتوانید انار تولید شده را به کسانی که به شما رجوع می کنند به باغ شما به آنها بفروشید.
دو: می توانید انار باغتان را به میدان تره بار ببرید و به غرفه دارهای میدان تره بار بفروشید.
سه: یا اینکه چند نفر از باغدارانی که انار می کارند تعاونی تشکیل دهید تا یکی از شما بتواند انار را به فروش برساند.
چهار: بازرگانانی که در کار فروش انار هستند میتوانید به آنها مراجعه کنید تا انار باغ شما را صادر کنند.

 

کی میتوانیم از باغ انار برداشت انجام دهیم؟


شما بعد از سال دوم که انارها کاشته باشید میتوانید کار برداشت انار را شروع کنید که در هر هکتار باغ انار حدود 5 تن محصول به شما می دهد. سال سوم برداشت شما به 10 تن می رشد و در سال چهارم برداشت انار شما به 15 تن می رسد. اگر فرض قیمت موجود بازار در حال حاظر 2 هزار تومن تا 4 هزار تومن برای قیمت هر کیلو انار را در نظر بگیریم شما در سال چهارم به یک اقتصاد خوب و پایدار دست پیدا می کنید.


امیدواریم توانسته باشیم به شما آموزش اولیه و سوالات اولیه شما در مورد کاشت انار و برداشت انار را داده باشیم. اگر سوالی دارید می توانید از مشاوران کشاورزی و باغداران انار بپرسید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *