27 مورد باورنکردنی از خواص زرشک

by خرید و فروش و صادرات انار in سپتامبر 17, 2019

1- در پزشکی بیشتر از دانه ی زرشک استفاده می شود که سرد و خشک است .
2- دانه ی زرشک قابض و تقویت کننده ی معده های ضعیف ، کبد و قلب است .
3- زرشک از ریخته شدن سموم یا مواد غیر طبیعی به اعضای بدن جلوگیری می کند و به عبارت روشن ، زرشک ، نقش خنثی ساختن سموم را بر عهده دارد .
4- زرشک ، ضد صفرا و تشنگی است .
5- زرشک ، تسکین دهنده ی حرارت درونی و قلیان خون می باشد .
6- شربت زرشک که از ترکیب ۵۰ مثقال زرشک و نصف لیوان آب سیب و شکر و آبلیمو تهیه بشود ، برای رفع تشنگی و کم اشتهایی حالت تهوع و استفراغ خیلی موثر است .
7- جوشانده ی زرشک و عناب به نسبت مساوی در تصفیه ی خون و درمان خارش بدن و حساسیت ها و برای بازشدن و زیبایی رخسار مفید است و این ترکیب بهترین دارو برای گرم مزاج ها و مبتلایان به فشار خون است .
8- پوست ریشه ی درخت زرشک نیز دارای خواص پزشکی زیادی است مثلاً ضدعفونی کننده – مانع تعفن اخلاط ، ضد گندیدگی ، خنک و قابض است .
9- جوشانده ی ریشه درخت زرشک بهترین داروی خارج کننده ی کرم کبد گوسفندان است و بسیار موثر است .
10- تنقیه ی جوشانده ی ریشه ی درخت زرشک برای درمان زخم های روده ی بزرگ موثر است .
11- خیسانده ی پوست ریشه ی درخت زرشک با گلاب برای قی کردن ، معالجه ی آبریزش چشم مفید است – البته باید در تهیه ی آن کاملاً اصول بهداشتی و گندزدایی را رعایت نمود .
12- جوشانده ی پوست درخت زرشک برای درمان درد دهان و زخم دهان موثر است . ( نسخه ی شفا / دکتر صفدر صانعی / ۱۰۲ تا ۱۰۳ . )

27 مورد باورنکردنی از خواص زرشک

27 مورد باورنکردنی از خواص زرشک

 

همچنین بخوانید : 25 مورد از خواص بی نظیر زردآلو

13- زرشک را به عنوان یک میوه ی تقویت کننده ی کبد و معده و تقویت کننده ای عمومی و تصفیه کننده ی خون ، همراه با برنج مصرف می کنند .
14- شربت زرشک برای رفع بی اشتهایی ، درمان استفراغ ، خفقان ، رفع سموم کشنده و گزیدن حشرات مفید است .
15- شربت و مربای زرشک در معالجه نارسایی‌های کبد ، کلیه و سوء هاضمه موثر است .
16- جویدن برگ زرشک ، لثه دندان را محکم نموده و از خونریزی لثه جلوگیری می کند .
17- مصرف جوشانده ی برگ زرشک و پوست ریشه ی آن برای معالجه ی قولنج کبدی و کلیوی ، یرقان و آب آوردن اعضاء – سوء هاضمه – ابتلاء معده – نقرس – رماتیسم – اسهال خونی – بیماری های تب دار خونریزی هایی که در فاصله ی قاعدگی برای زنان رخ می‌دهد موثر است .
18- زرشک برای درمان اسهال مزمن موثر است به این ترتیب که ۱۵ تا ۳۰ گرم برگ خشک درخت زرشک را در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا یک دقیقه بجوشد بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازی و هر روز بین غذاهای اصلی سه بار و هر بار یک فنجان از آن را بنوشید .
19- جوشانده ی زرشک به ترتیبی که در بالا ذکر شد برای درمان اختلالات یائسگی بسیار موثر است . و در ضمن برطرف کننده ی خونریزی های ناراحت کننده ی این دوران نیز می باشد .
20- جوشانده ی پوست ریشه های درختچه ی زرشک برای دفع شن و سنگ کلیه موثر است ، به این ترتیب که ۲۰ تا ۲۵ گرم پوست ریشه های خشک درختچه ی زرشک را در نیم لیتر آب ۱۵ ، دقیقه بخیسانید و بعد ظرف محتوای آن را بگذارید تا بجوشد سپس آن را صاف کنید و شیرین کرده ، هر روز بعد از غذای اصلی یک فنجان از آن را بنوشید .
21- جوشانده ی پوست ریشه ی زرشک طبق دستورالعمل فوق ، ضد سم است و برای معالجه ی مسمومیت ها ، مخصوصاً مسمومیت ناشی از خوردن تریاک موثر و مفید است .
22- جوشانده ی زرشک خشک برای درمان نارسایی قلبی و ضعف عمومی بدن مفید است بدین منظور می توان ۱۰ گرم زرشک خشک را در هاون بکوبید و آن را در ظرفی ریخته و یک دهم لیتر آب ( ۱۰۰ گرم ) روی آن بریزید و تا دو ساعت بخیسانید ، و بعد آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید ، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد . و پس از خنک شدن آن ، هر روز ۳ تا ۴ بار هر بار نیم فنجان از این جوشانده را میل کنید البته شربت زرشک نیز همین خواص را دارد .
23- مصرف جوشانده ی زرشک برای معالجه ی آسم موثر است به این منظور باید ۱۰ گرم زرشک را در هاون بکوبید و در یک دهم لیتر آب ( ۱۰۰ گرم ) کنید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا یک دقیقه بجوشد و سپس از خنک شدن آن ، هر روز ۳ تا ۴ بار و هر بار نیم فنجان از این جوشانده را بنوشید . ( نسخه های شفابخش / ۱۹۲ تا ۱۹۳ . )
24- برای درمان گرفتگی قلب و ضعف اشتها می توانید آب زرشک را با آب ، شکر ، و آبلیمو مخلوط کرده و بنوشید که بسیار مفید است .
25- از آب زرشک برای رنگ کردن پارچه های پنبه ای و ابریشمی استفاده می کنند . ( خواص میوه ها و سبزی ها / ۱۲۶ . )
26- شربت زرشک برای رفع اسهال، پیچش شکم ، ضعف قلب و درمان غش مفید است . ( تحفه حکیم باشی / ۲۰۳ . )

27- زرشک در قطع نمودن تب ها شهرت دارد . لذا از دم کرده ی پوست و ریشه ی گیاه زرشک به نسبت ۴۰ گرم در یک لیتر آب جوش ، بعد از صاف نمودن و شیرین کردن آن با عسل ، روزی دو یا سه فنجان میل نمایید . و اگر پوست و ریشه ی گیاه زرشک در دسترس نباشد می توان از دمکرده ی برگ و میوه ی زرشک به نسبت ۳۰ گرم در یک لیتر استفاده کنید . ( خواص میوه ها و سبزی ها / ۱۲۴ . )

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *